Tehlikeden uzak güvenli bir sürüş için yola çıkmadan ve sürüş esnasında bu kurallara uyun!

- Aksi belirtilmediği sürece çift sıra yol alınır.

- Öndeki bisiklet ile en az bir bisiklet boyu mesafe bırakılır, rampa inişlerinde bu mesafe iki kat artırılarak takip mesafesi korunur.

- Mecbur kalınmadıkça öndeki bisiklet geçilmez. Geçmek durumunda kalınılırsa ‘’SOLDAYIM’’ şeklinde sesli uyarı yapılır. Sağdan geçiş kesinlikle yasaktır.

- Tehlikeli ve rahatsız edici bisiklet kullanımı yasaktır. Ani hareketlerden kaçınılmalı ani sağ veya sol, frenleme, duruşlar ve dönüşler yapılamaz. Durmak icap ettiğinde el kaldırılıp, sesli olarak ‘’DURUYORUM’’ şeklinde arkadakiler uyarıldıktan sonra yavaşça sağa yanaşılarak durulmalıdır.

- Görevli ekibin (yancıların, öncü ve artçı bisikletlilerin) uyarılarına dikkat edilmelidir.

- Güvenli sürüş kurallarına uymayan, öncü ve artçıların yönergelerine uymayan sürücüler, görevliler tarafından çekiliş hakları iptal edilecek olup ayrıca tur dışı bırakılacaktır.

- Su ihtiyacınız için yavaşça sağa yanaşıp durup su içmek en güvenli olan harekettir.

- Çevreyi ve diğer katılımcıları rahatsız edici davranışlarda bulunulmaması konusunda özenli davranılmalıdır.

- Yolda görülebilecek olası aksilikler (cam kırığı, çukur, kasis, rögar kapakları vb.) arkadan gelenlere yüksek sesle ve o yöndeki kol kaldırılarak bilgi verilmelidir.

- Bisiklet hareket halinde iken; telefon kullanılması, müzik dinlenmesi vb. dikkat dağıtıcı teknoloji kullanımı yasaktır.

- Motorlu taşıtlara tutunmak yasaktır.

- Yokuşta arkada kalanları veya yavaş tırmananları itmek veya çekmek kesinlikle yasaktır. Dilerse katılımcı süpürücü araçlarını kullanabilir.

- Bisiklet üzerinden düşüp, kazaya veya karmaşaya sebep olabilecek aksesuar ve eşya taşımak yasaktır.

- Bisiklet üzerine takılan her türlü aksesuar, çocuk koltuğu, römork vb. ekipmanların güvenliğinden katılımcı sorumludur.

- Katılımcı sağlığı her şeyden önemlidir. Tur esnasında, görevli sağlık personeli tarafından durumu sakıncalı görülen katılımcıların tura devam etmesine izin verilmez.

- Katılımcıların KASK ve eldiven kullanması, yedek iç lastik, pompa ve kilit bulundurmaları önemle tavsiye edilir.

- Teknik destek ekibi ve teknik destek araçları konvoyu arkadan takip edecektir, katılımcılara arıza ve yorgunluk durumlarında yardımcı olacaktır.

- Sağlık ekibi konvoy arkasında ilk yardım için hazır bulunacaktır.